Binnendeuren: de toegang tot uw persoonlijke stijl

Reageren op dit artikel | Reacties (0)
Binnendeuren: de toegang tot uw persoonlijke stijl

De sfeer en uitstraling van uw woning wordt voor een groot deel bepaald door de binnendeuren. Daarom is het ook belangrijk om de juiste keuze te maken. Alleen is die keuze zo groot. Is kiezen altijd verliezen? Hieronder leest u wat meer over binnendeuren, de soorten en de meest voorkomende toepassingen.

Een eerste opdeling kunnen we maken aan de hand van het kozijn. Voor de leken: het kozijn is de omlijsting van steen, hout of ijzer met twee lijsten en een onder- of bovendorpel. De meeste binnendeuren zijn stompe deuren. Dit zijn waarschijnlijk de deuren die u zich nu voorstelt. Ze vallen in het kozijn en hangen aan normale scharnieren.

Opdekdeuren, daarentegen, hangen voor een deel over het kozijn. Ze hangen op een andere manier vast aan de scharnieren. In vaktaal spreekt men dan over paumellescharnieren. Dit soort deuren houdt de tocht veel beter buiten.

Het gebruikte materiaal voor uw binnendeuren bepaalt het meest uw interieurstijl. Houten deuren zijn nog altijd heel populair. U vindt ze dan ook nog altijd in talloze soorten: massieve deuren, verfdeuren, fineerdeuren, designdeuren enzovoort.

Uw interieur is toch net dat tikkeltje te modern voor klassieke houten deuren? Tegenwoordig zijn glazen of zelfs metalen binnendeuren ook helemaal in. Glazen deuren laten erg veel licht binnen, en om de stijl helemaal áf te maken kan u ze zelfs laten zandstralen. Een leuk motiefje, stijlvolle letters of zelfs een logo is mogelijk. Metalen deuren, op hun beurt, zijn stevig, onderhoudsvriendelijk en geschikt voor vochtige ruimtes. Koel, ietwat futuristisch, maar erg elegant.

Categorie: Interieur Tags: Design Deur Sfeer Verf

Verwante artikelen
Binnenhuisinrichting
Binnenhuisinrichting
Neem een binnenhuisarchitect onder de arm
Neem een binnenhuisarchitect onder de arm
Design meubelen
Design meubelen
Paneelgordijnen of Japanse stores: het is eens iets anders in huis
Paneelgordijnen of Japanse stores: het is eens iets anders in huis

Reacties (0)
Geen reacties
Voeg uw reactie toe

Reacties op artikelen op deze site zijn welkom.
Uw reactie wordt onverkort, direct weergegeven onder het artikel, onder voorwaarde dat er geen sprake is van onbehoorlijk taalgebruik. De redactie behoudt zich het recht voor, in geval van kwetsende uitingen of ander misbruik, reacties aan te passen dan wel geheel te verwijderen.



Naam:
Email:
Het validatie veld mag u niet invullen. Dit veld dient om automatische spam robots tegen te houden.
Validatie 
Bericht:
sluiten